+421 905 744 774      Mierová 83, 826 Bratislava       info@kvapkanadeje.sk

Nadácia KVAPKA NÁDEJE

Nadačný fond Kvapka Nádeje bol založený s cieľom trvale a kontinuálne podporovať rekonštrukciu a výstavbu novej transplantačnej jednotky kostnej drene na hematologickom a onkologickom oddelení II.detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave na Kramároch.

“Skoré vianočné dary od Kvapky nádeje a “Knihožrútov”

NADÁCIA KVAPKA NÁDEJE

Tlačová správa

Bratislava 20. december 2017 – Na Transplantačnej jednotke kostnej drene, Kliniky detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava, sa dnes odovzdávali predčasné “vianočné” dary. Vďaka Nadácii Kvapka Nádeje a spoločnosti Panta Rhei spolu s jej zákazníkmi pribudli nové moderné elektricky polohovateľné postele a špeciálny nemocničný nábytok v hodnote takmer 10.000,- Eur, všetko určené pre dlhodobo hospitalizovaných detských onkologických a hematologických pacientov.
Jedná sa o dokončenie modernizácie izieb na tomto oddelení. Finančné prostriedky na nákup zariadenia boli získané spoluprácou nadácie so spoločnosťou Panta Rhei. Z rúk zástupcov nadácie Daniely Hantuchovej, Juraja Baču a Štefana Bernáta a výkonného riaditeľa Panta Rhei Miloša Božeka dar prevzala MUDr. Júlia Horáková, primárka Transplantačnej jednotky kostnej drene. Detským pacientom oddelenia zároveň pribudla aj malá knižnica z titulov Panta Rhei a úsmev na ich tvárach vyčarila aj spoločná fotka so svetovou tenistkou a členkou správnej rady Nadácie Kvapka Nádeje Danielou Hantuchovou a s charizmatickým hercom Jurajom Bačom.

“Veríme, že zabezpečenie špičkových liečebných podmienok, ale aj maximálneho možného pohodlia, pre dlhodobo hospitalizovaných detských pacientov a ich rodičov, významne prispieva k úspešnosti náročnej onkologickej a hematologickej liečby, nie len po fyziologickej, ale aj po psychickej stránke”, povedal Štefan Bernát, správca Nadácie Kvapka Nádeje.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Panta Rhei Miloš Božek dodal: “Teší nás, že sa naši zákazníci naozaj veľmi aktívne podieľali na jesennej kampani “O Kvapku Lepšia Kniha”, v rámci ktorej mali vo všetkých kníhkupectvách Panta Rhei možnosť venovať na charitatívne aktivity nadácie finančný dar v hodnote 1% svojho nákupu. Je skvelé, že prvú časť z celkovej vyzbieranej sumy 25.000 EUR, sa podarilo už v tak krátkom čase pretaviť do takéhoto významného a užitočného daru, ktorý bude slúžiť detským pacientom z celého Slovenska. Budeme radi,, keď aj v budúcnosti spoločne pomôžeme Nadácii Kvapka Nádeje”.

,,Veľmi nás teší, že našim malým pacientom, ktorí sú neraz hospitalizovaní celé mesiace, okrem lekárov a sestier pomáha veľa dobrovoľníkov a medzi nimi dlhodobo aj Nadácia Kvapka Nádeje. Naši malí pacienti tak svoj ťažký boj o záchranu života zvládajú o kvapku ľahšie,” povedal doc. MUDr. Ladislav Kužela, CSc., MPH, a poďakoval Nadácie Kvapka nádeje za dlhoročnú pomoc.

“Sme vďační za to, že nám Nadácia Kvapka Nádeje, podobne ako po minulé roky, pomohla s realizáciou ďalšej dôležitej súčasti nášho oddelenia, ktorou bol projekt renovácie a modernizácie troch izieb v prednej semisterilnej časti transplantačného centra. Zvýšenie komfortu detí, ktoré na našom oddelení trávia často aj mesiace, prispeje výraznou mierou k optimalizácií liečebných procesov a zvýšeniu úspešnosti liečby našich pacientov”, poďakovala darcom aj primárka Transplantačnej jednotky kostnej drene MUDr. Júlia Horáková

Nadácia Kvapka Nádeje, je dobrovoľnícka charitatívna organizácia, ktorá už od roku 2010 podporuje hlavne liečebné a sociálne potreby detí postihnutých nádorovými ochoreniami a poskytla od svojho založenia onkologickým oddeleniam prístrojové, technické a materiálne vybavenie v hodnote viac ako 1,5 milióna Eur. Zároveň každoročne zabezpečuje rekondičné pobyty pre statočných detských onkologických pacientov, ktorí absolvovali náročnú dlhodobú liečbu.

NADÁCIA KVAPKA NÁDEJE
Mierová 83, 821 05 Bratislava
Tel.: +421-2-43423901
Fax: +421-2-43423900
E-mail: info@kvapkanadeje.sk kvapkanadeje@kvapkanadeje.sk
Fax: www.kvapkanadeje.sk, www.dobrakodkosti.sk

“Skoré vianočné dary od Kvapky nádeje a “Knihožrútov”
Prejsť na začiatok