+421 905 744 774      Mierová 83, 826 Bratislava       info@kvapkanadeje.sk

Nadácia KVAPKA NÁDEJE

Nadačný fond Kvapka Nádeje bol založený s cieľom trvale a kontinuálne podporovať rekonštrukciu a výstavbu novej transplantačnej jednotky kostnej drene na hematologickom a onkologickom oddelení II.detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave na Kramároch.

Buďme aspoň o kvapku lepší. Všetky deti za to stoja…

„Keby naša činnosť pomohla zachrániť len jeden detský život, tak to stojí za to.“ Takéto motto z úst Venduly Svobodovej má Nadácia Kvapka Nádeje na svojom webe. Vendula je vdova po známom českom hudobnom skladateľovi Karlovi Svobodovi. Práve jej smutná osobná skúsenosť – onkologicky chorá dcérka Klárka – ju priviedla k založeniu českej Kapky naděje. A bola pri zrodení slovenskej nadácie, ktorú už sedem rokov drží pevne v rukách Štefan Bernát a šíri motto: Buďme o kvapku lepší.

Už sedem rokov pomáha nadácia množstvu detí s onkologickým ochorením. Prispieva k ich liečbe a k plnohodnotnejšiemu životu.
Vylepšuje im deň ? Stále prichádza s novými aktivitami – určite ste počuli o akcii Dobrák od kosti, či O kvapku lepší. Pred pár dňami zasa rozbehli projekt O kvapku lepšia kniha. Pretože financií pre onkologicky choré deti nie je nikdy dosť. „A sme radi, že chuť pomáhať blížnym, ktorí pomoc potrebujú, je pre slovenský národ charakteristická,“ usmieva sa Štefan Bernát.
Prečítajte si rozhovor o Nadácii Kvapka Nádeje – kde všade pomáha, prečo sa oplatí podporiť takéto dobročinné organizácie, kam idú vaše peniaze ap.

čítaj ďalej >>

Buďme aspoň o kvapku lepší. Všetky deti za to stoja…
Prejsť na začiatok