+421 905 744 774      Mierová 83, 826 Bratislava       info@kvapkanadeje.sk

Nadácia KVAPKA NÁDEJE

Nadačný fond Kvapka Nádeje bol založený s cieľom trvale a kontinuálne podporovať rekonštrukciu a výstavbu novej transplantačnej jednotky kostnej drene na hematologickom a onkologickom oddelení II.detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave na Kramároch.

Prestavba, ktorá pomôže zachrániť životy

BRATISLAVA 8. októbra (WBN/PR) – Detská fakultná nemocnica s poliklinikou (DFNsP) Bratislava dnes za účasti štátneho tajomníka MZ SR Viliama Čisláka slávnostne otvorila po rekonštrukcii Detskú kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny (DKAIM), ktorú financovala Nadácia KVAPKA NÁDEJE sumou takmer 300 tisíc EUR.

,,Boxový systém v intenzívnej starostlivosti o kriticky choré deti je v súčasnosti najmodernejším liečebným prístupom a pre pacienta aj personál zároveň aj najbezpečnejším riešením. Veľmi si vážim, že vďaka pomoci Nadácie KVAPKA NÁDEJE bude dostupný aj pre našich pacientov,“ povedal riaditeľ nemocnice Ladislav Kužela a poďakoval nadácii a všetkým zúčastneným za nezištnú pomoc.

„Modernizácia zdravotníckych zariadení je vždy prínosom hlavne pre pacientov. DFNsP Bratislava zrekonštruovala už viaceré pracoviská, pribudli mnohé kvalitné diagnostické prístroje. Som veľmi rád, že sa dnes medzi ne zaradila aj táto klinika. Jej rekonštrukcia pomôže pri vysokošpecializovanej liečbe malých pacientov a je ďalším krokom k ich rýchlejšiemu uzdraveniu. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa na rekonštrukcii podieľali,“ ocenil prínos rekonštrukcie štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Viliam Čislák.

čítaj ďalej >>

Prestavba, ktorá pomôže zachrániť životy
Prejsť na začiatok