+421 905 744 774      Mierová 83, 826 Bratislava       info@kvapkanadeje.sk

Nadácia KVAPKA NÁDEJE

Nadačný fond Kvapka Nádeje bol založený s cieľom trvale a kontinuálne podporovať rekonštrukciu a výstavbu novej transplantačnej jednotky kostnej drene na hematologickom a onkologickom oddelení II.detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave na Kramároch.

Pomôžte nám vybudovať izby, ktoré zachraňujú detské životy

Nadáciu KVAPKA NÁDEJE na Slovensku založila pani Vendula Svobodová pred štyrmi rokmi s cieľom podporovať liečebné, školské, kultúrne a sociálne potreby detí postihnutých nádorovými ochoreniami.
K tomuto kroku sa odhodlala po 10 ročnej skúsenosti s fungovaním Nadačního fondu v Čechách, ktorý založila už v roku 2000 krátko po tom, ako leukémii podľahla Vendulina 5 ročná dcérka Klárka. Dnes slovenská nadácia úzko spolupracuje s Klinikou detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave, ktorá poskytuje odbornú pediatrickú starostlivosť pre všetky vekové kategórie detí od novorodeneckého veku až po dovŕšenie 19. roku života pacienta. Viac ako polovica hospitalizovaných detí na klinike je mimobratislavská a klinika je jediným miestom v Slovenskej republike kde sa od roku 1995 prevádzajú transplantácie kostnej drene.

čítaj ďalej >>

Pomôžte nám vybudovať izby, ktoré zachraňujú detské životy
Prejsť na začiatok