+421 905 744 774      Mierová 83, 826 Bratislava       info@kvapkanadeje.sk

Nadácia KVAPKA NÁDEJE

Nadačný fond Kvapka Nádeje bol založený s cieľom trvale a kontinuálne podporovať rekonštrukciu a výstavbu novej transplantačnej jednotky kostnej drene na hematologickom a onkologickom oddelení II.detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave na Kramároch.

13. ročník benefičného galavečera „NOC NOC NÁDEJÍ 2022

NOC NÁDEJÍ 2022

Nadácia Kvapka Nádeje opäť bilancovala svoje ročné benefičné aktivity veľkolepým charitatívnym galavečeromNOC NÁDEJÍ 2022

Každoročne pred Vianocami odvysiela RTVS v hlavnom vysielacom čase na Jednotke charitatívny galavečer NOC NÁDEJÍ a nebolo tomu inak ani 2.decembra 2022, a bol to už v poradí 13.ročník. Celý večer sa niesol v emotívnom duchu a zážitok po dvojročných pandemických obmedzeniach bol umocnený divákmi zaplneným štúdiom. Divákom v sále a aj pred televíznymi obrazovkami sa prihovárali moderátori Karin Majtánová, Ján Žgravčák a Veronika Hatala. Vo svojom úvodnom slove neudržala slzy ani zakladateľka Nadačního fondu KAPKA NADEJĚ v Čechách a Nadácie Kvapka Nádeje na Slovensku pani Vendula Pizingerová, ktorá sa spoločne so správcom slovenskej Nadácie Kvapka Nádeje Štefanom Bernátom prihovorila divákom.

„Veľká vďaka patrí všetkým našim podporovateľom, vďaka ktorým sa nám podarilo tento rok ukončiť a odovzdať Národnému ústavu detských chorôb v Bratislave nové oddelene – Oddelenie bunkovej terapie v hodnote takmer 313 tis. EUR. Našu pomoc v ďalšom období chceme nasmerovať do troch oblastí: – vybudovanie denného stacionára pre Kliniku pediatrickej onkológie a hematológie SZU DFNsP Banská Bystrica; – prístrojové dovybavenie Oddelenia bunkovej terapie v NÚDCH Bratislava a zakúpenie ďalších diagnostických a medicínskych prístrojov pre Transplantačnú jednotku kostnej drene KDHaO NÚDCH Bratislava, ale tiež pokračovať v kampani na získanie nových dobrovoľných darcov krvotvorných buniek pre Národný register darcov kostnej drene, ktorí pri mnohých hemtologicko onkologických diagnózach sú jedinou záchranou detských, ale aj dospelých životov.“, uviedol správca nadácie Štefan Bernát.

Diváci sa mohli zoznámiť s príbehmi 5 detí a ich rodín, ktoré nateraz úspešne zvládli boj so zákernou chorobou. Emotívnym vrcholom večera boli stretnutia týchto rodín so záchrancami ich detí – darcami krvotvorných buniek, ktorí neváhali pri záchrane slovenských detí a aj na toto stretnutie ochotne a bez váhania pricestovali z Nemecka, prípadne sa s rodinou spojili prostredníctvom telemostu.

Neodmysliteľnou časťou týchto galavečerov sú hudobné vystúpenia najpopulárnejších slovenských a českých umelcov, ktorí aj tento rok, bez nároku na honorár, umocnili atmosféru večera. Vďaka Adriane Kučerovej, Zuzane Mauréry, Andrei Bučko, Kristíne, Michalovi Davidovi, Petrovi Cmoríkovi, Mirovi Jarošovi, Jozefovi Hollému, Štefanovi Štecovi a Fajta, Cigánskym Diablom, sólistom baletu SND a Detskému speváckemu zboru Slovenského rozhlasu pod vedením Adriana Kokoša sa podarilo divákov vtiahnuť do krásnej predvianočnej atmosféry.

Vďaka štedrým divákom a našim veľkým a veľkorysím sponzorom ako Shell Slovakia, Nadácia Allianz, Amazon, TIPOS a značke Dettol priebežný stav zbierky na realizáciu charitatívnych projektov Nadácie Kvapka Nádeje sa do pondelka 5.12.2022 vyšplhal na krásnych 214.837,- EUR.

„Sme radi, že sme opäť mohli prostredníctvom nadácie pomôcť malým pacientom. Naše ďakujem patrí najmä našim zákazníkom, ktorí aj tento rok ukázali svoje dobré srdce a nazbierané Shell ClubSmart body venovali na dobrú vec. Aj vďaka nim sme na galavačere mohli odovzdať sumu 62 460 eur. Všetkým deťom, ktorým pomáha Nadácia Kvapka nádeje, prajem skoré uzdravenie a tiež krásne prežitie vianočných sviatkov v kruhu najbližších,“ hovorí Jarmila Gurská, generálna riaditeľka spoločnosti Shell Slovakia.

Nadácia Allianz spolupracuje s Nadáciou Kvapka Nádeje už od jej začiatku v roku 2011. Na jej projekty podpory zdravotníckych zariadení a pracovísk po celom Slovensku sme doteraz prispeli sumou viac ako 200-tisíc eur. Tohtoročný finančný dar v hodnote 30-tisíc eur bude použitý na vybavenie ambulancie a stacionára Detského stacionára Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie SZU DFNsP v Banskej Bystrici,“ uviedla správkyňa Nadácie Allianz Lucia Strnad Muthová.

Ing. Stanislav Molnár, MBA – člen predstavenstva spoločnosti TIPOS: „Naša spolupráca s Nadáciou Kvapka nádeje sa rozbehla už pred niekoľkými rokmi. Aktivity tejto nadácie si nesmierne vážime a pokladáme ich za veľmi zmysluplné. Vážiť si to, čo máme, je prejavom charakteru. Podeliť sa a nikdy nezabúdať na tých, ktorí také šťastie nemajú, si vyžaduje srdce. Ako člen predstavenstva spoločnosti TIPOS som šťastný, že sme mohli prispieť k tomuto ušľachtilému cieľu. Nielen finančná pomoc, ale aj jedno veľké ďakujem všetkým, ktorí sa o deti starajú a ktorí sa venujú takejto krásnej pomoci.“

Verejná zbierka naďalej trvá. Stačí poslať ľubovoľnú SMS na číslo 830 a prispejete tak sumou 3 Eurá, alebo využiť ostatné možnosti prispievania uvedené na www.kvapkanadeje.sk.


Noc nádejí | Piatok 2.12.2022 20:30
Charitatívny galavečer RTVS a Nadácie Kvapka nádeje.Charitatívny galavečer RTVS a Nadácie Kvapka nádeje.

Noc Nádejí 2022 – Showbiz na TA3


13. ročník benefičného galavečera „NOC NOC NÁDEJÍ 2022
Prejsť na začiatok