+421 905 744 774      Mierová 83, 826 Bratislava       info@kvapkanadeje.sk

Nadácia KVAPKA NÁDEJE

Nadačný fond Kvapka Nádeje bol založený s cieľom trvale a kontinuálne podporovať rekonštrukciu a výstavbu novej transplantačnej jednotky kostnej drene na hematologickom a onkologickom oddelení II.detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave na Kramároch.

Noc nádejí 2010 – tlačová správa

Noc nádejí 2010

Dňa 21.10.2010 v mestskom divadle P. O. Hviezdoslava v Bratislave sa uskutočnil benefičný galavečer NOC NÁDEJÍ 2010. Benefičný galavečer bol zorganizovaný Nadáciou Kvapka nádeje v spolupráci s STV ako súčasť verejnej zbierky na verejnoprospešný účel – rekonštrukcia a dostavba transplantačnej jednotky kostnej drene na hematologickom a onkologickom oddelení II. detskej kliniky DFNsP v Bratislave.

Galavečer svojou účasťou a vystúpením podporili mnohí slovenskí a českí umleci , ako Michal David, Hana Zagorová, Lucie Vondráčková, Miro Žbirka, Peter Cmorík, No Name, Patrícia Vitteková, Miro Jaroš, Petra Humeňanská, Filip Tuma, Diabolské husle a ďalší. Súčasťou programu bola malá módna show modelov svetovej značky Marína Rinaldi za účasti jej tváre, svetovej topmodelky Tatjany Patitz, ktorú na pódiu sprevádzal svojim vystúpením Peter Cmorík. Jedna z najkrajších žien sveta, tvar z tituliek najprestížnejších módnych časopisov akými sú VOGUE, HARPER´S BAZAAR alebo ELLE, tvar MARINA RINALDI a jedna z piatich predstaviteliek videoclipu Georga Michaela „FREEDOM 90“, topmodelka Tatjana Patitz pricestovala na Slovensko podporiť túto benefičnú akciu na pozvanie spoločnosti Rina Mode, ktorá bola generá lnym partnerom benefi čného galavečera. Okrem mnohých známych tvárí slovenského a českého showbiznisu, podujatie svojou účasťou podporila aj Prof. Christine Peters, predsedajúca Európskej pediatrickej komisii pre transplantáciu kostnej drene.

 

Pozvanie prijali aj predsedníčka vlády SR Iveta Radičová, podpredseda vlády SR a minister financií SR Ivan Mikloš, minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda, minister kultúry SR Daniel Krajcer, primátor hlavného mesta SR Bratislavy Andrej Ďurkovský a ďalší predstavitelia slovenského politického života.

Večer moderovala zakladateľka Nadácie Kvapka nádeje a prezidentka Nadačního fondu Kapka Naděje Vendula Auš Svobodová spolu s Adrianou Kmotríkovou a Štefanom Skrúcaným.

Verejná zbierka bola vyhlásená Nadáciou Kvapka nádeje od 15.septmebra 2010 a do ukončenia galavečera sa v prospech verejnej zbierky vyzbierala suma 192.091 EUR. Verejná zbierka trvá do 15.decembra 2010.

Poďakovanie patrí všetkým partnerom, ktorí pomohli zorganizovať tento večer. Veľká vďaka Vám všetkým, ktorí ste prispeli na účet verejnej zbierky a pomáhate s nami detskej onkológii na Slovensku.

Dňa 22.10.2010, Bratislava

Nadacia Kvapka Nadeje
www.kvapkanadeje.sk

FOTO: Archív Nadácie Kvapka nádeje

Svojou Kvapkou Nádeje prispeli partneri Nadácie:

Noc nádejí 2010 – tlačová správa
Prejsť na začiatok