+421 905 744 774      Mierová 83, 826 Bratislava       info@kvapkanadeje.sk

Nadácia KVAPKA NÁDEJE

Nadačný fond Kvapka Nádeje bol založený s cieľom trvale a kontinuálne podporovať rekonštrukciu a výstavbu novej transplantačnej jednotky kostnej drene na hematologickom a onkologickom oddelení II.detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave na Kramároch.

Nadácia Kvapka Nádeje aj na Slovensku – tlačová správa

Nadácia Kvapka nádeje

Nadácia Kvapka nádejeDňa 07.09.2010 sa v bratislavskom hoteli Crowne Plaza uskutočnila tlačová konferencia NADÁCIE KVAPKA NÁDEJE, ktorú po úspešnom desaťročnom pôsobení v Českej republike založila Vendula Auš Svobodová aj na Slovensku, za účelom podpory rekonštrukcie a výstavby novej transplantačnej jednotky kostnej drene na hematologickom a onkologickom oddelení II.detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave na Kramároch.

Vendula Auš Svobodová informovala o poslaní NADÁCIE KVAPKA NÁDEJE, ktorá bude pomáhať slovenským deťom a podporovať liečebné, školské, kultúrne a sociálne potreby chorých detí, a to predovšetkým detí postihnutých onkologickým ochorením. Projekt nadácie podporila na Slovensku Adriana Kmotríková, ktorá tlačovú konferenciu viedla a ktorá je spolu s Vendulou Auš Svobodovou tvárou NADÁCIE KVAPKA NÁDEJE.

Prítomných novinárov informovali o benefičnom galavečeri NOC NÁDEJÍ 2010, ktorý sa uskutoční dňa 21.10.2010 v priestoroch Divadla P.O.Hviezdoslava v Bratislave. Galavečer bude slávnostným vyvrcholením založenia NADÁCIE KVAPKA NÁDEJE na Slovensku a vyhlásenej verejnej zbierky. Celý program bude odvysielaný slovenskou televíziou v priamom prenose od 20,00 hodiny na STV1. Súčasťou večera budú vystúpenia najväčších hviezd slovenského a českého showbiznisu. Koncert podporí aj talianska svetová módna značka Marína Rinaldi vrátane osobnej účasti topmodelky Tatjany Patitz. Vstupenky na galavečer v hodnote 495 EUR budú v predaji na Ticketportáli a 100% hodnoty výťažku bude venovaná NADÁCII KVAPKA NÁDEJE. Program budú spolumoderovať Vendula Auš Svobodová, Adriana Kmotríková a Marek Vašut.

NADÁCIA KVAPKA NÁDEJE týmto vyhlásila verejnú zbierku na verejnoprospešný účel rekonštrukcie transplantačnej jednotky na Onkologickom a hematologickom oddelení II.detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave.

Verejná zbierka bude vykonávaná sústreďovaním finančných prostriedkov na účte zbierky: 2923842002/1100, vedenom v Tatra banke a.s. a ktoré budú získané:

  • Ako dobrovoľné príspevky na účet verejnej zbierky priamo, poštovými poukazmi alebo prevodmi z účtu prispievateľa
  • Zasielaním prázdnych SMS správ na krátke číslo 830 v sieti všetkých mobilných operátorov. Hodnota jednej SMS správy je 2 EUR a 100% výťažku z SMS zbierky bude použitá na účely verejnej zbierky
  • Predajom vstupeniek na kultúrno-benefičné podujatie NOC NÁDEJÍ 2010 usporadúvané na získanie príspevkov. Na účel verejnej zbierky bude odvedený príspevok vo výške 495 EUR z ceny jednej predanej vstupenky.

SMS zbierku zabezpečujú mobilní operátori Orange, T-mobile a O2.

Mediálnymi partnermi projektu sa stali Slovenská televízia, Slovenský rozhlas, denník Plus jeden deň, časopis Zdravie, internetový portál Centrum.sk, spoločnosť Akzent média a spoločnosť Bittner print.

Na tlačovej konferencii prehovoril riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave MUDr. Daniel Žitňan, ktorý priblížil poslanie Transplantačnej jednotky kostnej drene založenej v roku 1995 ako súčasť II.detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave. Jedná sa o jediné pracovisko svojho druhu pre celú Slovenskú republiku. K dnešnému dňu bolo na tomto pracovisku vykonaných viac ako 210 transplantácií krvotvorných buniek u detí s onkologickými a hematologickými ochoreniami z celého Slovenska. Napriek priebežným čiastkovým modernizáciám, súčasný stav transplantačnej jednotky je nevyhovujúci z hľadiska priestorového a hygienického. Nárast transplantácií za posledné roky a vykonávanie rizikovejších transplantácií vedie k postupnému zaraďovaniu väčšieho počtu detských pacientov na „waiting list“ a samozrejme aj k predlžovaniu hospitalizácií v dôsledku závažnejších potransplantačných komplikácií a preto nie je možné bez ďalšieho rozšírenia oddelenia zabezpečiť adekvátnu starostlivosť pre deti z celého Slovenska. Po realizácii rekonštrukcie, nové oddelenie bude spĺňať kritériá moderného hematologického oddelenia, na ktorom bude transplantačné centrum so šiestimi samostatnými boxami s filtráciou vzduchu pre pacientov indikovaných na transplantáciu krvotvorných buniek a s deviatimi lôžkami pre pacientov, u ktorých bude indikovaná hospitalizácia pre infekčné a neinfekčné komplikácie spojené s transplantáciou krvotvorných buniek. Okrem lôžkovej časti, v projekte je zahrnutá aj ambulantná časť so stacionárom. Po prestavbe bude Transplantačná jednotka súčasťou Kliniky detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave, ktorá bola konštituovaná v roku 2009.

Pre viac informácií sme Vám k dispozícii na nižšie uvedených kontaktoch:

NADÁCIA KVAPKA NÁDEJE
Mierová 83, 821 05 Bratislava
Tel.: +421-2-43423901
Fax: +421-2-43423900
E-mail: info@kvapkanadeje.sk, kvapkanadeje@zoznam.sk
www.kvapkanadeje.sk

Zlatica Sivaničová – PR
+421-903-101027

Nadácia Kvapka Nádeje aj na Slovensku – tlačová správa
Prejsť na začiatok