+421 905 744 774      Mierová 83, 826 Bratislava       info@kvapkanadeje.sk

Nadácia KVAPKA NÁDEJE

Nadačný fond Kvapka Nádeje bol založený s cieľom trvale a kontinuálne podporovať rekonštrukciu a výstavbu novej transplantačnej jednotky kostnej drene na hematologickom a onkologickom oddelení II.detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave na Kramároch.

Nadácia KVAPKA NÁDEJE bude s podporou Nadácie NN ĽUĎOM ešte O Kvapku Lepšia.

Nadácia KVAPKA NÁDEJE bude s podporou Nadácie NN ĽUĎOM ešte O Kvapku Lepšia.

Nadácia KVAPKA NÁDEJE bude s podporou Nadácie NN ĽUĎOM ešte O Kvapku Lepšia.V Nadácii Kvapka Nádeje si vážime každého, kto sa rozhodne podporiť naše charitatívne projekty zamerané na podporu detskej onkológie na Slovensku, ale je pre nás mimoriadnou cťou, ak sa rozhodne podporiť naše aktivity taká významná a renomovaná organizácia ako Nadácia NN ľuďom.

Nová spolupráca Nadácie Kvapka Nádeje a Nadácie NN ľuďom má veľmi ambiciózny cieľ, ktorým je efektívne rozšírenie databázy dobrovoľných darcov, Národného registra darcov kostnej drene SR, prostredníctvom celoslovenskej informačnej a náborovej kampane „MÁTE SLINU?“.

Zvýšením počtu registrovaných darcov sa výrazne zvýši nádej onko-hematologických pacientov, ktorí potrebujú transplantáciu krvotvorných buniek (napr. pri leukémii), na nájdenie vhodného darcu krvotvorných buniek, a tým aj na záchranu života a úspešnú liečbu.

„Napriek tomu, že zatiaľ, bohužiaľ, nikto nie je imúnny a nemôže zabrániť ochoreniu na leukémiu, takmer každý môže dať statočným detským aj dospelým pacientom nádej na víťazstvo nad touto zákernou chorobou,“ povedal Michal Kaľavský, správca Nadácie Kvapka Nádeje. „Sme mimoriadne vďační, že bude Nadácia NN ľuďom s nami O VEĽKÚ KVAPKU LEPŠÍA.“

Nadácia KVAPKA NÁDEJE bude s podporou Nadácie NN ĽUĎOM ešte O Kvapku Lepšia.Nadácia Kvapka Nádeje sa už od roku 2010 snaží o vytvorenie čo najlepších podmienok na účinnú liečbu, hlavne pre detských onkologických pacientov z celého Slovenska. Ak sa nám podarí prispieť k záchrane čo i len jedného detského života, tak naše snahy mali význam. Rozsah a efektivita našej činnosti je však závislá na ústretovosti, podpore a štedrosti našich partnerov, donorov a podporovateľov. Sme preto hrdí na to, že sa Nadácia NN ľuďom pripojila k našim najdôležitejším charitatívnym partnerom.

Mottom Nadácie NN Ľuďom je „Pomáhať všade tam, kde je pomoc potrebná.“ a špecifikuje sa najmä na ochranu fyzického a mentálneho zdravia, ľudských práv a na vzdelávanie predovšetkým v oblasti finančnej gramotnosti.

Nadácia KVAPKA NÁDEJE bude s podporou Nadácie NN ĽUĎOM ešte O Kvapku Lepšia.
Prejsť na začiatok