+421 905 744 774      Mierová 83, 826 Bratislava       info@kvapkanadeje.sk

Nadácia KVAPKA NÁDEJE

Nadačný fond Kvapka Nádeje bol založený s cieľom trvale a kontinuálne podporovať rekonštrukciu a výstavbu novej transplantačnej jednotky kostnej drene na hematologickom a onkologickom oddelení II.detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave na Kramároch.

Krása a šport sa spojili na pomoc deťom

Krása a šport sa spojili na pomoc deťom

Bratislava 7.apríl 2014 – Čo majú spoločné finalistky Miss Slovensko a odvážni bežci víkendového ČSOB Bratislava marathonu? Všetci podali pomocnú ruku chorým deťom a zapojili sa do zbierky Nadácie Kvapka nádeje, ktorá pomáha onkologickým pacientom Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou na Kramároch. Na výstavbu potrebných sterilných boxov pre nemocnicu pribudlo vďaka nim takmer 6 000 Eur.
V sobotu popoludní ste mohli stretnúť kompletnú finálovú dvanástku finalistiek Miss Slovensko, ktoré rozdávali v nákupnom centre v Bratislave veľkonočné vajíčka, maľované malými pacientmi. Akcia O Kvapku lepšia šibačka sa niesla v duchu tradícií veľkonočného obdobia a nechýbal ani veľký korbáč, ktorý na krásky namieril moderátor Slávo Jurko. „Takúto príležitosť som si nemohol nechať ujsť,“ prezradil. Na tejto akcii sa podarilo vyzbierať nadácii 600 Eur, ktoré poputujú na výstavbu sterilných boxov.
Sumou 5 274 Eur prispeli na rovnaký účel organizátori ČSOB Bratislava marathonu. Symbolický šek prevzala primárka Transplantačnej jednotky kostnej drene Kliniky detskej hematológie a onkológie DFNsP Júlia Horáková a správca nadácie Štefan Bernát v rovnaký deň: „Veľmi sa tešíme, že máme za sebou takýto úspešný víkend. Tieto peniaze určite pomôžu skvalitniť starostlivosť o pacientov. Veľmi ďakujeme každému, kto sa nejakým spôsobom zapojil a ešte stále môže zapojiť do zbierky Nadácie Kvapka nádeje,“ prezradili.
Pre viac informácií, prosím neváhajte nás kontaktovať.

Štefan Bernát – správca Nadácie KVAPKA NÁDEJE
E-mail: kvapkanadeje@kvapkanadeje.sk
Telefón: 02-43423901, 0905918594

Foto: archív Nadácie Kvapka nádeje

Missky Marathon

Malovanie vajíčok Rozdávanie vajíčok

Krása a šport sa spojili na pomoc deťom
Prejsť na začiatok