+421 905 744 774      Mierová 83, 826 Bratislava       info@kvapkanadeje.sk

Nadácia KVAPKA NÁDEJE

Nadačný fond Kvapka Nádeje bol založený s cieľom trvale a kontinuálne podporovať rekonštrukciu a výstavbu novej transplantačnej jednotky kostnej drene na hematologickom a onkologickom oddelení II.detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave na Kramároch.

Amazon Goes Gold: Logistické centrum pri Seredi venovalo celkom 28 000 eur na podporu detských onkologických pacientov

Amazon Goes Gold: Logistické centrum pri Seredi venovalo celkom 28 000 eur na podporu detských onkologických pacientov

Amazon Goes Gold: Logistické centrum pri Seredi venovalo celkom 28 000 eur na podporu detských onkologických pacientovSereď, 23. septembra: September je mesiacom pripomenutia si rizika rakoviny u detí, preto spoločnosť Amazon už tri roky zvyšuje jej povedomie vďaka celosvetovej kampani Amazon Goes Gold. Tento rok sa do kampane zapojilo aj logistické centrum Amazon v Seredi a podporilo neziskovú organizáciu Nadácia Kvapka nádeje, ktorej firma darovala 28 000 eur.

Na Slovensku ročne pribudne približne 100-120 detí s onkologickým ochorením. Cieľom celosvetovej kampane Amazon Goes Gold je zvýšiť povedomie a zviditeľniť úžasnú prácu, ktorá sa realizuje v oblasti globálneho výskumu a starostlivosti o detských pacientov. Názov kampane Goes Gold súvisí so zlatou farbou, ktorá je symbolom rakoviny u detí. V tomto mesiaci sa spoločnosť doslova zahalila do zlatej, pretože zákazníci po celom svete dostávajú svoje objednávky v špeciálnych zlatých balíkoch, aby sa ešte viac znásobila osveta o rakovine u detí.

Amazon Goes Gold: Logistické centrum pri Seredi venovalo celkom 28 000 eur na podporu detských onkologických pacientov Amazon Goes Gold: Logistické centrum pri Seredi venovalo celkom 28 000 eur na podporu detských onkologických pacientov

Na znak solidarity sa viac ako 1000 zamestnancov Amazonu v Seredi rozhodlo prísť 18. a 19. septembra do práce v pyžame. Okrem lokálnej iniciatívy sa zapojili zamestnanci po celej Európe, Severnej Amerike, Austrálie a Japonsku. Toto gesto znamená podporu pre všetky deti, ktoré bojujú s rakovinou a počas liečby a uzdravovania sa môžu stráviť v pyžame celé roky. Spoločnosť sa na Slovensku rozhodla podporiť Nadáciu Kvapka nádeje, ktorá sa kontinuálne stará o liečebné, školské, kultúrne a sociálne potreby detí s nádorovým ochorením. Firma venuje 25 000 eur na nákup zdravotníckeho a prístrojového vybavenia a 3000 eur za zamestnancov, ktorí prišli počas 48-hodinovej výzvy do práce v pyžame. Za túto čiastku nadácia nakúpi špeciálne farebné rúška pre deti i personál.

Amazon Goes Gold: Logistické centrum pri Seredi venovalo celkom 28 000 eur na podporu detských onkologických pacientov„Teší nás podpora a prejavená dôvera zo strany jednej z najúspešnejších nadnárodných spoločností, Amazon a jej zamestnancov. Finančné prostriedky sa použijú na zakúpenie zdravotníckeho materiálu a prístrojového vybavenia, ktoré výraznou mierou zlepšia komfort a podmienky liečby detských onkologických pacientov na Slovensku,“ povedal Štefan Bernát, správca Nadácie Kvapka nádeje. Riaditeľ logistického centra Amazon v Seredi, Radek Stegbauer uviedol: „Sme veľmi vďační za to s akým nadšením sa zamestnanci zapojili do kampane a deti tento rok podporilo viac než 1 000 z nich. Vnímame to ako veľkú snahu každého jedného šíriť povedomie o tejto citlivej téme.“

Spoločnosť Amazon daruje mnohým organizáciám na celom svete čiastku vyššiu než 4 milióny USD, ktorá bude určená na podporu dôležitých činností a krokov v oblasti výskumu a starostlivosti.

Amazon Goes Gold: Logistické centrum pri Seredi venovalo celkom 28 000 eur na podporu detských onkologických pacientov
Prejsť na začiatok