+421 905 744 774      Mierová 83, 826 Bratislava       info@kvapkanadeje.sk

Nadácia KVAPKA NÁDEJE

Nadačný fond Kvapka Nádeje bol založený s cieľom trvale a kontinuálne podporovať rekonštrukciu a výstavbu novej transplantačnej jednotky kostnej drene na hematologickom a onkologickom oddelení II.detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave na Kramároch.

Napriek neľahkým časom sa počas NOCI NÁDEJÍ 2020 vyzbierala krásna suma

Napriek neľahkým časom sa počas NOCI NÁDEJÍ 2020 vyzbierala krásna suma

Jedenásty ročník benefičného galavečera NOC NÁDEJÍ, ktorý sa uskutočnil 28. novembra 2020, bol tento rok iný. Pre pandémiu koronavírusu umelci počas mimoriadne technicky náročného projektu vystupovali z viacerých kútov Slovenska či dokonca Českej republiky. Napriek neľahkým časom, kedy veľa ľudí rieši existenčné problémy, stratu zamestnania či dokonca strechy nad hlavou, sa ukázalo, že osud ťažko chorých detí nie je Slovenkám a Slovákom ľahostajný.

Okrem troch emotívnych príbehov rodín, ktorých deti si už na začiatku života prešli ťažkými skúškami so šťastným koncom, počas sobotňajšieho galavečera odznelo viacero krásnych piesní. O hudobné vystúpenia sa postarali napríklad Adriana Kučerová a Filip Tůma s Dievčenským zborom Slovenského Rozhlasu, Emma Drobná, Martin Chodúr či Dalibor Jenis a Rebeka Jenisová. Kapela Peter Bič Project sa z Košíc spojila so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, Miro Jaroš zase na diaľku so svojím trubkárom v Prešove, predstavil svoj nový hit „Nenazrel som do seba“ alebo Miro Žbirka si priamo z Prahy zaspieval so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu pod dirigentskou paličkou Adriana Kokoša. Bodku za celým programom dalo slovenské pop operné trio La Gioia v zložení Peter Ďurovec, Peter Ševčík a Matej Vaník, ktoré zaspievalo nádhernú pieseň legendárneho kanadského speváka a hudobníka Leonarda Cohena Hallelujah.

Benefičný koncert NOC NÁDEJÍ 2020 si už teraz môžete pozrieť v archíve RTVS: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/16606/251045

Napriek neľahkým časom sa počas NOCI NÁDEJÍ 2020 vyzbierala krásna suma

Počas benefičného galavečera NOC NÁDEJÍ, ktorý sledovalo viac ako 250.000 divákov, virtuálne odovzdal správca Nadácie Kvapka Nádeje Ing. Štefan Bernát medicínsku technológiu, ktorá bude tvoriť základ nového Oddelenia bunkovej terapie v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave. Ide o programovateľný kontinuálny zmrazovač a rozmrazovač krvotvorných buniek s príslušenstvom, ktorý bude slúžiť na spracovanie, úschovu a uchovanie životaschopnosti krvotvorných buniek, používaných pri transplantáciách kostnej drene pre onkologických a hematologických pacientov. Toto nové oddelenie, ktoré je novým projektom Nadácie Kvapka Nádeje, výrazne zvýši kvalitu a efektivitu liečby detských onkologických pacientov. Úprimne ďakujeme spoločnostiam Auguste Cryogenics a CRYOSOFT s.r.o., ktoré technológiu dodali a láskavo venovali na tento charitatívny projekt nadstavbové príslušenstvo, potrebné k inštalácií technológie.

Auguste Cryogenics a CRYOSOFT s.r.o. Auguste Cryogenics a CRYOSOFT s.r.o.

Svoju spolupatričnosť so statočnými a ťažko skúšanými rodinami detí, ktorých príbehy mohli diváci počas večera spoznať, láskavo prejavili aj spoločnosti Orange a slovenská sieť potravín Terno. Od spoločnosti Orange dostali deti ktoré úspešne absolvovali transplantáciu krvotvorných buniek nový tablet a balík nekonečných dát. Slovenská sieť potravín Terno venovala každej rodine nákupné poukážky v hodnote 500,- EUR.

Veľmi si vážime spoluprácu s partnerským spoločnostiam, ktoré nás dlhodobo štedro podporujú nie len finančne. Obrovské VĎAKA patri aj tento rok SHELL Slovakia s.r.o., Amazon, Nadácia Allianz, C&A a Motor Car Banská Bystrica s.r.o
Podobne ako každý rok bolo hlavným cieľom večera, ktorý je už tradične výsledkom spolupráce RTVS s Nadáciou Kvapka nádeje, poskytnutie podpory Transplantačnej jednotke kostnej drene NÚDCH na bratislavských Kramároch, detským onkologickým oddeleniam v Košiciach i Banskej Bystrici a rovnako aj Národnému registru darcov kostnej drene. Vďaka štedrým divákom, ale aj partnerským spoločnostiam sa podarilo vyzbierať neuveriteľných 169 458 eur. Verejná zbierka však odvysielaním programu nekončí, ale trvá až do 31. júla 2021, takže ak sa rozhodnete byť aj vy s nami O Kvapku Lepší, tu nájdete možnosti ako prispieť svojou kvapkou https://kvapkanadeje.sk/prispej-svojou-kvapkou/

Nadácia Kvapka Nádeje – Noc Nádejí 2020 partneri

Nadácia Kvapka Nádeje - Noc Nádejí 2020 partneri

Napriek neľahkým časom sa počas NOCI NÁDEJÍ 2020 vyzbierala krásna suma
Prejsť na začiatok