+421 905 744 774      Mierová 83, 826 Bratislava       info@kvapkanadeje.sk

Nadácia KVAPKA NÁDEJE

Nadačný fond Kvapka Nádeje bol založený s cieľom trvale a kontinuálne podporovať rekonštrukciu a výstavbu novej transplantačnej jednotky kostnej drene na hematologickom a onkologickom oddelení II.detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave na Kramároch.

Deň Nádejí 2011 – ABY DETI MOHLI VYSTRÁJAŤ

Deň Nádeji 2011

Deň Nádeji 2011Dňa 21.05.2011 sa na námestí Eurovea v Bratislave uskutoční benefičné podujatie DEŇ NÁDEJÍ 2011 s podtitulom „Aby deti mohli vystrájať“. Podujatie je organizované NADÁCIOU KVAPKA NÁDEJE, ako jedno zo sprievodných podujatí verejnej zbierky na Dostavbu transplantačnej jednotky kostnej drene na II. detskej klinike Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave.

Program podujatia je rozdelený na dve časti – denná časť, ktorá je venovaná deťom a večerná časť venovaná rodičom a hlavne matkám.

V rámci dennej časti programu sa predstavia umelci divadla Nová scéna s najznámejšími pesničkami z detských muzikálov pod názvom „Kvapka z muzikálov“. Návštevníci budú mať možnosť vidieť ukážky z muzikálov Mrázik, Čarodejník z krajiny Oz, Neberte nám princeznú a Príbeh ulice II, ktoré odznejú v podaní M.Kaprálika, R.Haláka, A.Kiráľovej, L.Molnárovej, a ďalších umelcov.

V rámci ďalšieho sprievodného programu návštevníkov bude zabávať Fidlibum, tanečná škola JUMBO. Deti dostanú možnosť vystrájať pri tortovej alebo vankúšovej bitke alebo na umelej ľadovej ploche. Súčasťou celodenného programu je aj módna show, počas ktorej celebrity so svojimi ratolesťami predvedú modely značky MCS Marlboro Classics a TRU TRUSSARDI Junior a ďalšie prekvapenia. Celým programom budú sprevádzať Bibiana Ondrejková, Dagmar Dianová, Gregor Mareš a Marcel Forgáč.

V poobedňajších hodinách v programe „Vystrájajme s hviezdami“ budú návštevníkom spievať známe spevácke hviezdy ako M.Jaroš, D.Mirgová, M.Chodúr, R.Šimko, T.Bezdeda, D.Stará, M.Šindlerová, D.Lacho a M.Partlová.

Vyvrcholením celodenného programu je exkluzívny večerný koncert „Divy Karla Svobodu“ pod záštitou ministra zdravotníctva SR MUDr. Ivana Uhliarika. Za doprovodu symfonického orchestra pod vedením dirigenta Oszkara Rózsu odznejú najznámejšie skladby geniálneho českého skladateľa Karla Svobodu v podaní speváckych hviezd Heleny Vondráčkovej, Hany Zagorovej, Moniky Absolonovej, Sisi Sklovskej a Kataríny Hasprovej so svojimi hosťami. Večer moderujú Vendula Auš Svobodová, Štefan Skrúcaný a Filip Tůma.
Hlavné programy odvysiela v priamom prenose STV1.

Deň nádejí 2011 nadväzuje na úspešný benefičný galakoncert Noc nádejí 2010, ktorý Nadácia Kvapka nádeje usporiadala v rámci svojej 1. verejnej zbierky z príležitosti založenia nadácie. Nadácia KVAPKA nádeje bola založená v roku 2010 Vendulou Auš Svobodovou a jej poslaním je podporovať liečebné, školské, kultúrne a sociálne potreby chorých detí na Slovensku a to predovšetkým detí postihnutých onkologickým ochorením. Nadácii Kvapka Nádeje sa v prvom roku svojho pôsobenia podarilo vyzbierať a prispieť na transplantačnú jednotku kostnej na II. detskej klinike DFNsP v Bratislave sumou 225.000,- EUR. Táto suma a finančné prostriedky pridelené nemocnici zo strany Ministerstva zdravotníctva SR umožnili začatie prác na novej transplantačnej jednotke s veľkou intenzitou. Nadácia Kvapka nádeje dúfa, že aj pri súčasnej verejnej zbierke, ktorá trvá od 15. 02. 2011 do 15. 01. 2012, sa jej podarí osloviť širokú verejnosť a podnikateľské subjekty s ochotou pomôcť.

NADÁCIA KVAPKA NÁDEJE
Mierová 83, 821 05 Bratislava
Tel.: +421-2-43423901
Fax: +421-2-43423900
E-mail: info@kvapkanadeje.sk kvapkanadeje@zoznam.sk
Fax: www.kvapkanadeje.sk

Deň Nádeji 2011

Deň Nádejí 2011 – ABY DETI MOHLI VYSTRÁJAŤ
Prejsť na začiatok