+421 905 744 774      Mierová 83, 826 Bratislava       info@kvapkanadeje.sk

Nadácia KVAPKA NÁDEJE

Nadačný fond Kvapka Nádeje bol založený s cieľom trvale a kontinuálne podporovať rekonštrukciu a výstavbu novej transplantačnej jednotky kostnej drene na hematologickom a onkologickom oddelení II.detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave na Kramároch.

Noc Nádejí 2018 pre detskú onkológiu

-align: justify;“>V sobotu 8. decembra 2018 o 20:30 hod. mali diváci RTVS na Jednotke, ale aj na online live streame možnosť  sledovať benefičný galavečer Noc nádejí 2018. Už 9.ročník benefičného galavečera Noc nádejí bol vyvrcholením celoročných aktivít Nadácie Kvapka Nádeje. Za účasti populárnych osobností v programe opäť zažiaria príbehy statočných detských bojovníkov, so zákernými onkologickými ochoreniami , ale aj stretnutia s darcami kostnej drene, ktorí im zachránili život.

V programe mali diváci možnosť vidieť, kde Nadácia Kvapka Nádeje v roku 2018 pomáhala a so známymi skladbami vystúpili  Katarína Knechtová, Celeste Buckingham a BL Gospel, Svetlana Rymarenko a Cimbal Brothers, Miroslav Dvorský, Martin Chodúr, Miro Jaroš, Peter Cmorík Band a Daniela Lovlin, Filip Jančík, Detský a dievčenský zbor SRo a ďalší. Programom sprevádzali opäť Jarmila Lajčáková-Hargašová, Karin Majtánová, Juraj Bača a Michal Slanička.

Vďaka štedrosti všetkých darcov, Nadácia Kvapka nádeje od roku 2010 dokázala zrealizovať  projekty na pomoc detským onkologickým pacientom v hodnote viac ako 1,7 milióna EUR.

Počas galavečera Noc Nádejí 2018 mali diváci možnosť podporiť aktivity nadácie zaslaním akejkoľvek SMS správy na číslo 830 v sieti troch najväčších operátorov -Orange Slovensko, T-com a O2 Slovensko, ale aj zaslaním akejkoľvek čiastky na účet verejnej zbierky SK87 1100 0000 0029 2384 2002. Vďaka ochote a štedrosti divákov a sponzorov sa tento večer podarilo vyzbierať fantastických 234.008,- EUR a finančné dary pribúdajú, pretože aktuálna verejná zbierka trvá do 31.07.2019.

Finančné prostriedky vyzbierané počas galavečera sú primárne určené na zakúpenie prístrojového vybavenia na extrakorporálnu membránovú oxygenáciu (ECMO) pre pacientov Národného ústavu detských chorôb v Bratislave.

Celý program: www.rtvs.sk

Prejsť na začiatok