+421 905 744 774      Mierová 83, 826 Bratislava       info@kvapkanadeje.sk

Nadácia KVAPKA NÁDEJE

Nadačný fond Kvapka Nádeje bol založený s cieľom trvale a kontinuálne podporovať rekonštrukciu a výstavbu novej transplantačnej jednotky kostnej drene na hematologickom a onkologickom oddelení II.detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave na Kramároch.

Noc Nádejí 2013

Noc nádejí 2013

Noc nádejí 2013Bratislava 20. októbra 2013 – V historickej budove SND sa minulú nedeľu uskutočnil štvrtý ročník benefičného galavečera NOC NÁDEJÍ, ktorý mohli naživo vidieť v hlavnom vysielacom čase diváci Jednotky.

Toto benefičné podujatie, nad ktorým opäť láskavo prijala záštitu ministerka zdravotníctva SR Zuzana Zvolenská, bolo plné emotívnych príbehov so šťastným koncom, ktoré vyčarili slzy dojatia a šťastia na tvárach nie len prítomných dám. Vrcholmi podujatia boli, stretnutia vďačných rodičov uzdravených detí s darcami kostnej drene, ktorí svojou ochotou a statočnosťou darovali ich milovaným deťom nádej na zdravý život a rozhodli sa prvýkrát vystúpiť z anonymity.

Vďaka štedrým sponzorom a hlavne o kvapku lepším divákom, ktorí mohli podporiť charitatívne aktivity Nadácie KVAPKA NÁDEJE benefičnou SMS sa počas večera, podarilo vyzbierať viac ako 137 tisíc Eur.

Medzi najštedrejšími darcami večera, ktorým patrí naše veľké ĎAKUJEME, boli Nadácia Allianz, Zväz autobusovej dopravy, Bratislava Marathon OZ, Hotelová Akadémia Ľudovíta Wintera v Piešťanoch, Zberné suroviny a.s. a Shell Slovakia.

Štefan Bernát, správca Nadácie KVAPKA NÁDEJE, ktorá galavečer organizovala, takisto ďakuje všetkým, ktorí sa na príprave Noci nádejí 2013 podieľali. „Patrí im naša obrovská vďaka. Finančné zdroje, ktoré v rámci svojich aktivít Nadácia KVAPKA NÁDEJE v rámci verejnej zbierky v roku 2013 vyzbiera, budú použité:

  • na vybudovanie sterilných boxov pre detských pacientov po transplantácií kostnej drene, ktorých zdravotný stav si vyžaduje dlhodobú izoláciu
  • a zakúpeniu prístroja – genetického analyzátora pre potreby transplantačnej jednotky kostnej drene Kliniky detskej hematológie a onkológie DFNsP Bratislava a Národného registra darcov kostnej drene.

Obrovský podiel na úspechu galavečera Noc Nádejí 2013 patrí RTVS, ktorá odvysielala už štvrtý ročník tohto benefičného podujatia. Sme veľmi radi, že naše konkrétne a hmatateľné výsledky vo forme nových oddelení a prístrojov dokázali osloviť také množstvo ľudí s veľkým srdcom a pomáhajú s nami vytvárať O KVAPKU LEPŠÍ život pre detských hematologicko-onkologických pacientov,“ uzavrel Š. Bernát.

Aktivity Nadácie KVAPKA NÁDEJE a galavečer NOC NÁDEJÍ svojimi vystúpeniami podporujú mnohí obľúbení slovenskí a českí umelci. Tento rok na slávnostnom koncerte bez nároku na honorár vystúpili:
Helena Vondráčková, Olympic, Miroslav Žbirka, Beáta Dubasová, Verona, Peter Cmorík, Sima Martausová, Miro Jaroš, Dominika Mirgová, Kristína, Jozef Holly, Sabína Křováková, Štefan Pčelár, Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu a mnohí ďalší.
Programom už tradične divákov sprevádzali Štefan Skrúcaný a Jarmila Lajčáková – Hargašová.
Nadácia KVAPKA NÁDEJE týmto všetkým umelcom ako aj technickému personálu zo srdca ďakuje za participáciu a podporu benefičného galavečera NOCI NÁDEJÍ 2013.

Nadácia Kvapka nádeje
Mierová 83, Bratislava
e-mail: kvapkanadeje@kvapkanadeje.sk
tel:+421 2 43423901
mob: +421 905 918594
fax: +421 2 43423900
web: www.kvapkanadeje.sk

Noc nádejí 2013 Noc nádejí 2013

Noc nádejí 2013 Noc nádejí 2013

Noc nádejí 2013

Prejsť na začiatok